
Try to Fly @ Bike park Mook
Elke dinsdagavond proberen we bij elkaar te komen en een specifieke mountainbike-skill aan te pakken. Doel is om onze skillset te vergroten en zo over de hele breedte betere mountainbikers te worden. Onze doelstelling ligt hoofdzakelijk binnen Enduro. Oftewel: de technischere afdalingen beter kunnen rijden. Wat doen we dan in bike park Mook?
Airtime lijkt niet direct verbonden te zijn met Enduro rijden en toch is dit een belangrijke skill die je maar beter goed kan beheersen! Regelmatig kom je secties tegen waarbij het simpelweg makkelijk is om er overheen te vliegen dan alle impact te absorberen. En natuurlijk ziet het er cool uit als je het kan.

Tegenwoordig zijn we verwend met het Bikepark Mook om de hoek. Er liggen daar Alpiene-waardige bikepark trails. Hoge kombochten, tal van tafels, gaps en mooie rockgardens. Het perfecte stukje grond om aan onze Airtime te werken dus.
Try to Fly heet onze nieuwste video en “try” hoort er echt nog bij. We zijn geen volleerde springers, al heeft de één het meer onder de knie dan de ander. Bram en Nico hebben de meeste tafels zichzelf al meester gemaakt en zijn toe aan de gaps. R(ik) werkt nog aan zijn tafelmanieren…
Met wat tips zijn de normale tafels te landen aan de andere kant, dus niet meer op het vlakke. Erg blij mee natuurlijk want dat is de basis om met de gaps aan de slag te gaan. Nico en Bram zijn alweer toe aan de gaps welke in Bike park Mook met steeds meer vertrouwen genomen worden.
Next step is dan de WhaleTail! Voor de Bikepark masters een simpele feature maar de mindfuck is hier groot. Gevoelsmatig kan hier veel fout gaan namelijk.
In ons programma worden we ondersteund door het Oer-MTB programma van Rick Koekoek en Laura Turpijn. Zij maken elke week een rooster met conditie, kracht en technische onderwerpen welke we moeten volgen. Zoals gezegd, op het enduro stuk maken we al lekkere stappen! Sterker, minder verzuring en we verslaan onze eigen “Strava PR’etjes” steeds gemakkelijker. Het motiveert om door te gaan!
12 January 2023
Loch Lomond & Trossachs National Park
Loch Lomond & Trossachs National Park is het meest toegankelijke nationale park van Schotland met een…
7 January 2023
Schotland – Aberdeenshire
Aberdeenshire is een van de beste mountainbike locaties - van de oostelijke Cairngorms tot aan de zee via…
6 January 2023
Schotland – the North Highlands
De North Highlands zijn een ruig en gevarieerd landschap. Voor mountainbikers hebben Golspie en de Kyle of…
4 January 2023
Schotland – Cairngorm National Park
Schotland - Cairngorm National Park, het grootste van de nationale parken van het VK in het hart van…
4 January 2023
Schotland – Perthshire
Perthshire ligt in het hart van Schotland en heeft enkele van de beste landschappen, lokale producten,…
4 January 2023
7stanes – Dumfries & Galloway
7stanes - Dumfries & Galloway, heeft trails voor alle niveaus met enkele van de meest iconische kenmerken van…
4 January 2023
7stanes – Fort William
7stanes - Fort William staat wereld bekend om zijn downhill wedstrijden. Lees verder waarom dit een echte…
4 January 2023
7stanes Tweed Valley
Het Tweed Valley Forest Park is een van de belangrijkste mountainbikebestemmingen in Schotland. De Tweed…
28 December 2022
De evolutie van Mountainbiken
Hoewel velen beweren het mountainbiken te hebben uitgevonden. wordt algemeen aangenomen dat de rijders van…