Overcome the Mindf*ck
De beste tricks, de grootste rockgardens en bizarre roadgaps worden met gemak gedaan…. door de grootste ter aarde tenminste. YouTube staat er vol mee!
Als je iets verder gaat dan de standaard mountainbikeroutes en de meer Enduro-routes opzoekt, word je meer en meer uitgedaagd. En dan, dan kom je ze tegen: die Mindf*cks. Een mindf*ck is eigenlijk altijd een feature in een trail waar je eigenlijk gewoon de skills voor hebt, maar om de één of andere reden niet rijdt. Het gaat dan even mis in je hoofd en hoe langer je ernaar kijkt, hoe minder goed het eigenlijk gaat.
Onlangs ergens op de trails rond het drielandenpunt kwamen we weer op een extreem steil stuk wat dus in mijn (Rik) hoofd niet goed ging, ik weet dat ik dit met gemak kan rijden. Inrijden, remmen een beetje los en de fiets doet het zelf. Daarbij doen we in de Alpen met grote regelmaat dit soort stukken maar dan zit je in de flow.
Hoe word je een betere mountainbiker? Door te oefenen en je angsten (mindf*cks) te overwinnen! Gelukkig helpt het dat je maatje (Nico) het hele concept van mindf*cks niet kent, en dus kan voorrijden. We zijn opzoek gegaan naar steile stukkies in de regio. We hoorden dat een local ergens geheime* trails heeft aangelegd wat serieus naar beneden gaat. De ondergrond is daarbij nog eens extreem zanderig, wat dan weer gunstig is want als je dit kan, kan je alles!
Vol goede moed mijzelf klaar gemaakt voor dit Enduro waardig stukje trail. Ik had wat aanrijmomentjes nodig maar uiteindelijk gereden! Jeej J tijdens het rijden ervaar je dat die “angst” ook echt nergens op slaat! Maar goed daarom noemen we het dan ook een “Mindf*ck”
*helaas kunnen we op dringend verzoek van de trailbuilder deze trail niet delen, sorry!
23 december 2020
Partner up met Trail-Addicts!
We hebben een bizar jaar achter de kiezen. Die bizarre tijden zullen nog wel even door…
Sticky
0 Comments1 Minute
22 maart 2021
Unpacking de Nieuwe Specialized Levo Gen3
De splinter nieuwe Specialized Levo Gen3 een beest met meerdere geometrie mogelijkheden,…
0 Comments5 Minutes
17 maart 2021
MTB avonturen in Costa Brava, Zona Zero(Ainsa) en Girona
Waar in Europa zou je willen wonen en waar zit je dicht bij mountainbike trails? Voor mij…
0 Comments7 Minutes
3 maart 2021
Bijzondere daktent combinaties
Zelf reizen wij het hele kampeer seizoen met de daktent. Ideaal voor de ready to go…
0 Comments1 Minutes
2 maart 2021
De trailride mashup drielandenpunt
Even geen thema vandaag, geen senderramps, bunny hops of drops waarvan we iets aan ons…
2 Comments2 Minutes
23 februari 2021
Granny Trail Posbank Gelderland
Alweer een tijdje geleden hebben we de rode lussen van de posbank route bekeken…
0 Comments3 Minutes
20 februari 2021
Mountainbike jumps oefenen
Oefenen oefenen en nog meer oefenen. De winter is het perfecte moment om je skills een…
0 Comments1 Minute
11 februari 2021
Bikepark Mook
In het bikepark zijn nu 2 lijnen geopend: blauw en zwart. Op de blauwe lijn zijn nog wat…
0 Comments5 Minutes
5 februari 2021
Het trail park rond Fichtelberg in Duitsland
De overgang is abrupt. Van de glooiende Nederlandse heuvels met hier en daar een kuil,…
0 Comments7 Minutes
5 februari 2021
De beste Chain lubes voor je mtb
We smeren er wat op los! Het hele jaar door. Piepende en krakende kettingen zijn…
5 Comments2 Minutes