Review: De mountainbike route van Lunteren
In deze regio vind je meerdere mountainbike routes zoals die van Ede en Otterlo. Als je deze 2 routes kent, dan verwacht je mogelijk hetzelfde als de mountainbike route van Lunteren: Zelfde regio, zelfde routenetwerk met zelfde filosofie. Helaas is dat niet helemaal het geval. De route van Lunteren onderscheidt zich namelijk ten opzichte van de andere routes door veel meer lange verbindingsstukken. Lange rechte halen over soms, zelfs ook verharde paden. Is deze MTB route er dan eentje om over te slaan?

De combinatie doet het hem voor de MTB route van Lunteren
Goed 35 kilometer aan mountainbike route. Er zijn dus lange rechte stukken in de route, gelukkig is de omgeving zelf wel mooi… De route in het geheel is toch best wel leuk te noemen hoor. De MTB route van Lunteren valt op sommige stukken samen met de route van Otterlo en de route van Ede, dat zijn dan ook vaak de leukste stukken. Wanneer je vanaf de parkeerplaats in Ede bij het Steakhouse begint, dan start je met de “kinderroute” en die is leuk voor jong en oud! Wanneer de kinderroute haar weg verder voert ga je voor de route van Lunteren linksaf. Dan begint een single trail met lange bochten, niet veel uitdaging, wel prima om lekker door heen te cruisen.
Na dit stuk met prima single trails begint het eerste stuk met een lange rechte verbindingsroute, wat je uiteindelijk brengt bij weer wat single trails. Dit stukje linksboven van de route bij de Goudsberg leek op de kaart een stuk attractiever dan het in werkelijkheid is. Basic single trail met lange bochten en hier en daar wat mini klimmetjes.

Nu is het weer kilometers wegwerken.
Links en rechts is het bos duidelijk verboden gebied voor mountainbikers, hier word je regelmatig aan herinnerd met verbodsborden. De route bouwers hebben de leuke stukjes aan elkaar weten te brengen, met deze beperkingen. Na deze lange verbindingsroutes, kom je weer bij Area 51! Zoals gezegd de combinatie doet het hem voor de MTB route van Lunteren. Nu kom je namelijk op de route van Otterlo met het prachtige stukje Area 51. Waarover je hier meer leest.
Na Area 51 sla je rechts of bij de splitsing, rechtdoor is richting de route van Otterlo, rechtsaf is verder op die van Lunteren. Na Area 51 krijg je nog een paar stukken met echt wel leuke single trail, niet zoals Area 51 toch erg leuk.

Nogmaals, de combinatie, dit keer met de MTB-route van Ede.
Het volgende, toch echt wel erg leuk stuk is jawel: Een combinatie stuk, dit keer met die van Ede. Hier vind je namelijk een zeer leuk stukje mountainbike route met ontzettend veel dikke kombochten Jumps en meer speelsheid! Je kan hier ook prima rollen mocht je het springen en de speelse opzet van dit stuk minder kunnen waarderen.

Kwestie van smaak.
Is de Mountainbike route van Lunteren nou eentje om links te laten liggen? Het antwoord is echt een kwestie van smaak. Vind je de route van Ede te veel gedoe met te veel oneindigheid van bochten en wil je gewoon meer knallen en hard gaan? Dan is de route van Lunteren een leuk alternatief waar de balans wat meer naar de klassieke mountainbike trails gaat van wat we (vroeger) in Nederland gewend waren. Voor mij persoonlijk, zeker met de vele trails in de regio zal ik de MTB route van Lunteren niet nogmaals doen. Mijn voorkeur gaat dan naar die van Ede en of Otterlo.
Check hier de meest up to date informatie MTB Route Lunteren
AI doesn’t ride trails — we do!
We ride, crash, and review so you don’t have to.
Love what we do? Help us keep Trail-Addicts independent and rider-powered.
Buy us a coffee ☕
7 October 2025
Fjällvila UppTäcka review – Onze ervaring met de Nederlandse hardcover daktent
Trail-Addicts test de Fjällvila UppTäcka hardcover daktent tijdens een mountainbike-trip in Spanje. Lees onze eerlijke review vol avontuur, tips en ervaringen.
9 September 2025
4 mini pompen op een rijtje
4 mini pompen op een rijtje. Je kent het wel: je vliegt over je favoriete singletrack, over de rotsen lekker in de flow — en dan hoor je het: psssst.
5 September 2025
S-Works Turbo Levo 4 LTD price breakdown
Wow! Dat is de eerste reactie bij het zien van de nieuwe special paint S-Works Turbo Levo 4 LTD
4 September 2025
Keego Titanium review: de flexibele bidon zonder bijsmaak
De Keego Titanium bidon is de eerste flexibele titanium drinkfles zonder bijsmaak. Duurzaam, lichtgewicht en ideaal voor fietsers en mountainbikers. Lees onze uitgebreide review!
28 August 2025
Carbon mountainbike wielset uit China – 1,5 jaar bikkelen met ProX
We reden 1,5 jaar lang met een carbon mountainbike wielset van ProX uit China. Geen hype, geen sponsoring – gewoon een eerlijke review van een verrassend sterke wielset voor…
22 August 2025
Ciciris Bike Fork Mount review
Zoek je een betaalbare fork mount voor je bus of camper? Wij testen de Ciciris Bike Fork Mount – stevig, goedkoop en geschikt voor 15x110 Boost.
4 August 2025
MTB aan de Costa Brava – Mountainbiken in een ruig, rotsachtig paradijs
Mountainbiken aan de Costa Brava is ruiger en technischer dan je denkt. Wij testten de…
0 Comments5 Minutes
17 February 2025
MTB route Amerongen
De MTB route Amerongen is te vinden in het bos “Boswachterij Amerongseberg” Met een…
0 Comments4 Minutes
4 October 2024
Mondraker Enduro Team Davos 2024 – genieten als vaste gast
Zwitserland. We gáán sowieso, want de Mondraker Enduro Team race staat op het programma.…
2 Comments15 Minutes
21 August 2024
Mountainbiken rond het Iseo meer Italië
Het Iseo meer is niet alleen voor wielrenners en speedbootjes, nee hier kan je echt…
0 Comments8 Minutes
22 April 2024
Bikepark Winterberg 2024 wordt: The Mother
Maar sinds 10 april kwam er wat nieuws los: Bikepark Winterberg wordt “THE MOTHER…
0 Comments2 Minutes
2 December 2023
Nideggen trails
Nideggen mountainbike trails, wat er nog wel open is!
0 Comments3 Minutes
22 November 2023
Trail Review Col de Mille
Trail review van de Col de Mille in Zwitserland, een trail waar alles samenkomt
0 Comments8 Minutes
18 October 2023
Aletschgletsjer: droomtrail in Zwitserland
Dit keer worden we verrast met een trip naar de Aletschgletsjer. De grootste gletsjer van…
0 Comments3 Minutes
19 September 2023
Nieuwe enduro trails in Bikepark Winterberg
Nieuwe Enduro trails in Winterberg niet voor de beginners, zeker een toffe toevoeging
1 Comment4 Minutes































